Služby

Zapomenuté město Portugalska

Jste nadšeným cestovatelem a už vás nějakou dobu lákají krásy Portugalska? Tato země rozhodně nemůže na žádném cestovatelském kontě chybět, protože její krásy a celková atmosféra jsou něčím neskutečným. Kroky většiny turistů míří samozřejmě do hlavního města Lisabonu a není se https://www.novinky.cz/krimi/460473-dahlgren-se-obesil-potvrdila-veznice.html rozhodně čemu divit, jedná se totiž o základ celé země. Až vás ale omrzí místa plná nadšených turistů, zvolte si trochu klidnější ovšem neméně krásný cíl, kterým může být například na jihu země se nacházející město Faro.

tramvaje Faro

Toto místo nepatří mezi nejhlavnější turistické cíle z jednoho prostého důvodu. Nenajdete zde nespočet typických portugalských táhnoucích se pláží (místa ke koupání se zde ale dají najít bez problémů, a to v podobě menších pláží, nebo pláže městské). To ale rozhodně není důvodem, proč návštěvu tohoto místa zahazovat, protože vám je vynahradí úplně jinými kvalitami. Vzdálenost tohoto města od Prahy je přibližně dva tisíce tři sta kilometrů a letenky do Faro seženete naprosto snadno. V prozkoumávání vám tak nic nebrání!

Nejkrásnější části Fara je bezesporu jeho historická část, kde narazíte na jeden větší architektonický skvost než předchozí. Pokochat se budete moci i útulnými uličkami, které dodávají tu správnou atmosféru ale zároveň i útulnost a pocit, že jste na tomto místu již někdy před tím museli zaručeně být. Prohlédnout si musíte i katedrálu, která se stala symbolem tohoto města, budovu radnice anebo náměstí Largo da Sé. Svést se můžete jednou z pestrobarevných malých tramvají, jež v tomto městě zajišťují dopravu.

Staré město - Faro

Zásluhou historie, která se zde proplétá, narazíme na netradiční chutě. Mixuje se zde totiž portugalská kuchyně s tou římskou a zároveň i muslimskou. Výsledkem je rozmanitý výběr na poli lehkých jídel a rybích pochoutek, ale také hojné použití koření. V místních restauracích a bistrech si můžete pochutnat například na smaženém králíkovi, vařené cizrně s vepřovým masem, hrášku s vejcem, sušeném fíku s mandlí, marcipánu anebo třeba na poctivém mandlovém dortu. Odvážlivci mohou ochutnat i nakládanou nebo plněnou chobotnici, kterou zde připravují dle staré receptury a postupů. Jak vidíte, v gastronomii toto město rozhodně nezaostává.