Služby

Opravy bazénových čerpadel jsou běžnou zákaznickou službou

Každý bazén vyžaduje příslušenství, zejména filtrační zařízení připojené k čerpadlu. Pokud všechno funguje, jak má, pak si můžeme užívat čisté vody a dokonalé relaxace, aniž bychom museli navštěvovat veřejné plavecké bazény a koupaliště. Co když se ale nerozjede čerpadlo?

bosá dívka u bazénu

Některé drobné závady si opravíte sami

Když čerpadlo neběží delší dobu, a to je většinou po zimní odstávce, kdy je bazén zazimován a připraven k dalšímu provozu až s příchodem jarních měsíců, může se stát, že se nerozběhne na plný výkon, pouze vydává chrčivé zvuky. Příčinou je obvykle hnací hřídel, ta ztuhne přes zimu v ložiscích http://mobil.idnes.cz/navigace-na-celnim-skle-vas-muze-vyjit-draho-nemusite-ani-projit-technickou-1b3-/navigace.aspx%3Fc%3DA091203_075012_navigace_kor a rozběhový kondenzátor si s příliš velkým mechanickým odporem neporadí.

hotelový bazén

Nejprve vyjměte a propláchněte vodou od nečistot sběrný koš a poté sejměte kryt od chladicí vrtule a tou pak chvíli otáčejte ve směru hodinových ručiček. Vyplatí se i po zimě mezi vrtulku a elektromotor aplikovat pár kapek oleje do míst, kde je část hřídele viditelná. Pokud se čerpadlo poté rozběhne, nenechávejte jej běžet delší dobu, vypněte jej a znovu zapněte až po deseti minutách. Tato závada je poměrně obvyklá tam, kde jsou čerpadla přes zimu umístěna v nevhodných podmínkách (kolísání teplot, vyšší vlhkost vzduchu). Ideální je možnost skladovat je v suchu a ve vytápěné místnosti.

Kdy volat opraváře

Jestliže tento postup nepomáhá, může být problém např. v samotném rozběhovém kondenzátoru, případně v jiné elektronické součástce, a to již vyžaduje odborný zásah. Do elektroinstalace není radno zasahovat amatérským způsobem, stejně tak, pokud se vyskytne horší mechanická závada, vyžadující výměnu vadného dílu.

Opravy bazénových čerpadel jsou běžné služby zákazníkům u všech typů nadzemních i zapuštěných bazénů a vířivek, řeší závady veškerého typu způsobené povětrnostními vlivy, únavou materiálu i nesprávným využíváním, zapojením či neodborným zásahem.