Nákupy

Jak letos potěšit naší planetu? Nejen ekologickým balicím papírem.

Jiný balicí papír

Téměř v každé drogerii už se dá pořídit ekologický balicí papír. Není tak pestrobarevný jako ten klasický, nicméně je vyroben z použitého a vytříděného papíru. Proto letos můžete obdarovat i naši planetu tím, že koupíte recyklovaný papír. Většinou je hnědý a v kombinaci s obyčejným provázkem místo mašle budou vaše dárky originální a nezapomenutelné.

ekologicky_zabaleno

Místo jmenovek postačí napsat tužkou jméno přímo na papír.

Ještě originálnější

Určitě máte doma mnoho papírů, možná vám chodí letáky, možná odebíráte časopisy. Zkuste si pohrát s balením dárků a zabalit je do novinových listů. Dárky budou úžasně barevné a klidně můžete pěkné obrázky vystřihnout a dolepit je na ně, vytvoříte vlastně takový 3D efekt. Na dárku může sedět motýl, běhat pes či viset obrázek s ozdobami. Využijte i jiný materiál, který najdete doma. Určitě vám přišel nějaký balíček, který měl uvnitř bublinkovou fólii. Použijte ji na dárek, který potřebujete uchránit před rozbitím. Znáte to. Děti se vrhnou pod stromeček a může se lehko stát, že právě dárek, ve kterém je sklenice, spadne a rozbije se.

I stromeček jde ozdobit jinak

Právě letošní Vánoce přejí ekologii. Vrací se do módy slaměné ozdoby. Pokud máte rádi přírodu a chcete mít kus doma, ozdobte stromeček právě ozdobami ze slámy. Určitě nebudete litovat, protože takový stromeček jen tak někdo nemá. A další výhodou je jejich nerozbitnost. Obzvláště pokud máte v domácnosti malé děti, to oceníte. Když se jim totiž náhodou podaří stromeček strhnout, nic se nestane.

papírové_ozdoby

Prostě ho jen postavíte a ozdoby maximálně trochu porovnáte. Stejně tak si můžete ozdoby vyrobit ze sušeného ovoce, ořechů a jiných přírodních materiálů. To zase ocení starší děti, které vám mohou s výrobou těchto ozdob pomáhat. A radost budete mít i ze stromečku, který na sobě bude mít ozdoby z vašeho dětství. Připomene vám to kouzelné chvíle, když jste netrpělivě čekali, až zazvoní Ježíšek a vy konečně vyrazíte ke stromečku pro dárky.