Zdraví

Vhodný způsob, jak doma ušetřit trochu místa

Nedostatek místa doma řeší v hodně domácnostech a jen málokdy se to podaří. Přitom existuje způsob, a není příliš drahý. A stojí za vyzkoušení.

Vhodný způsob, jak doma ušetřit trochu místa

Malé byty jsou dnes daleko více žádané než ty velké. Důvod je prostý – velké obytné prostory jsou prostě hodně drahé a většina potenciálních zájemců na ně prostě finančně nedosáhne. S malými byty ovšem z pochopitelných důvodů přicházejí různé starosti a problémy, které je nutné řešit. Tím rozhodně nejpalčivějším je nedostatek místa. Někteří lidé často žijí doslova jako sardinky v plechovce a nevědí, jak svou aktuální situaci zlepšit. Pokud stěhování není na pořadu dne, příliš mnoho možností už na stole nezůstává.

Košile

Nejlevnějším a zároveň docela efektivním řešením je vyhodit veškeré nepotřebné harampádí, které se doma válí. Ne všechno potřebujete k normálnímu chodu domácnosti. Bez mnoha věcí, které zabírají často až příliš mnoho místa, se většinou obejdete. Kdybyste do toho chtěli jít opravdu na plné pecky, pak byste se zbytečnostmi vyhodili i svůj úložný nábytek, nejčastěji ve formě almar. Ty jsou docela velké, ale zároveň velice užitečné. Je potřeba je něčím nahradit. A tím něčím jsou skříně na míru Sten-skrine.

Efektivní řešení

Jedná se o opravdu nejefektivnější možné řešení, tedy hned po stěhování. Tento typ nábytku má velkou výhodu v tom, že se sice nachází přímo v bytě, ale zároveň nenachází. Je totiž ukryt ve stěnách, kde v podstatě nemá ani jak překážet. Jdou z něj běžně vidět v podstatě jen dveře. To je velice praktické, ale často to působí i velmi esteticky. Abyste mohli tyto skříně mít, budete muset zpřístupnit byt minimálně dvakrát. Jednou kvůli přeměřování, podruhé kvůli instalaci. První návštěva bude rychlá a klidná, druhá se zdrží mnohem déle a bude dělat nepořádek. A ten jeden den to snad zvládnete, ne? Rozhodne to stojí za to.

Vnitřek skříně

Vhodný materiál

Mírnou výhodou je, že vestavěné skříně není nutné vyrábět z kdovíjak drahých materiálů, jelikož jsou většinou svého objemu ukryty ve stěnách. Na tom můžete ušetřit pár tisícovek, ale zase nečekejte, že by vám někdo nábytek udělal pouze z laciných překližek.