Zdraví

Značka : Uvařeno doma

Často slýcháme tvrzení, že my jsme také jedli určité potraviny a stále žijeme. To ano. A jste si jistí, že ty obtíže, které vás nyní trápí nepocházejí z dětského období? To nikdo z nás nedokáže s jistotou říct. Navíc kvalita a složení většiny potravin jsou dnes úplně jinde, než byly kdysi. Proto, zkuste co nejvíce jídla dětem připravit doma. Není to nic složitého. A k tomu budete mít dobrý pocit.


Začínáme s příkrmy

U miminek se nebojte experimentovat s chutí a vyzkoušejte různé zeleninové a ovocné kombinace. Jestliže seženete dokonce domácí nebo bio, tím lépe. Z čerstvých surovin navařené příkrmy můžete dát do mrazáku a po vyndání jen ohřát. Pozor, už by se neměly znovu vařit. Je to snadné, ušetříte peníze oproti kupovaným a víte přesně, v jakém stavu zelenina byla před zpracováním.
Dále vyzkoušejte domácí přesnídávky. Stačí rozvařit ovoce (jablka, hrušky, švestky, meruňky…) a rozmixovat a zavařit. Určitě je zbytečné přidávat cukr či pudink. Na případné oslazení kyselejšího ovoce skvěle poslouží banán.


Upečte sušenky

Pokud vaše mlsné děti nebo i vy sami rádi mlsáte něco dobrého, co takhle zkusit upéct vlastní sušenky? Poradíme vám, jak na to a uvidíte, že na ty z obchodu už mít chuť ani nebudete!

AMERICKÉ COOKIES SUŠENKY
500g hladké špaldové nebo obyčejné mouky
250g třtinového cukru (pro méně zdravější variantu lze i bílý a můžete i ubrat)
250g másla
2 vejce
40g vlašských ořechů
350g čokolády na vaření
½ prášku do pečiva
špetka soli

Utřeme máslo s cukrem a vejci do pěny. Postupně přidáme mouku s kypřícím práškem a solí. Čokoládu s ořechy nasekáme na menší kousky a přidáme do těsta. Poté tvoříme placičky  a klademe je na plech vyložený pečícím papírem. Pečte na 165 stupňů zhruba 10 minut.

V dnešní době do sebe dostáváme mnoho nepotřebných, ba dokonce nezdravých látek. Proto, když nemusíme, nezatěžujme zbytečně naše tělo. Vyzkoušejte domácí výrobu i u dalších jídel a možná se z toho stane i váš nový koníček. Jako bonus k tomu můžete přičíst to, že na většině domácí výroby ušetříte i část rodinného rozpočtu.