Služby

Stěhování v Neratovicích může proběhnout v poklidu a bez stresu

Když požádáte stěhovací firmu o zajištění komplexního stěhování Neratovice, obvykle je na první schůzce nebo telefonickém rozhovoru tématem k jednání přibližná cena, rozsah stěhování a termín celé akce. Firma se přizpůsobí vašim požadavkům, pokud ji kontaktujete včas, je schopna vás přestěhovat i o víkendu nebo dokonce v noci. Na co byste se však také měli zaměřit a především zeptat?

nádraží Neratovice

Bez organizace to nepůjde

Mohu si u vás pronajmout nebo koupit balicí materiál? Mnozí lidé to řeší sháněním různých krabic, např. od banánů, spoléhají na staré časopisy a hadry jako výplň, ale mnohem rozumnější je mít k dispozici pevné kartonové krabice, bublinkovou fólii, kartonovou střiž, tělíska Flo-pak a tenkou pružnou fólii. S těmito materiály vystačíte úplně na všechno.

Rozeberete mi a zpět složíte také nábytek? Když máte doma jen pár komod, noční stolky a jednu menší šatní skříň, tak si mnohdy demontáž zajistíte sami, ale co když je ve hře celá kuchyň, anebo vestavěná skříň na míru, zvláště pak atypických tvarů v nějakém výklenku? Pro mnohé z nás může být něco takového velký problém, pro řadu stěhovacích firem však nikoli. Navíc se na tyto práce vztahuje i pojištění.

kartonová krabice

Jak to bude s parkovacím místem? Měli byste již od prvopočátku znát rozměry stěhovacího vozidla, abyste v tomto směru podnikli určité kroky. Jde totiž o to, že v některých městech jsou placené parkovací zóny a musíte počítat i s jejich plným obsazením. Někdy se vyplatí zajít na magistrát a zajistit si volné místo formou udělení výjimky, úředníci vašemu požadavku za menší správní poplatek vyhoví, ale na jeho vyřízení mají ze zákona 30 dnů – na to nezapomeňte!

A co když mám doma starožitnosti, akvária, klavír atp.? Nestandardní předměty ihned stěhovákům hlašte, ať s tím počítají. Mohou to být i trezorové skříně, velké dlouhé koberce a předměty, co např. neprojdou futry a musí se spouštět ven oknem. Problém může způsobit i více pater bez výtahu anebo nezpevněný terén před domem (např. novostavby).