Správné odličování je základ zdravé pleti

Kdo si myslí, že občasné neodlíčení před spaním ničemu neuškodí, tak se velice mýlí. Nejde ani tak o to, že vám druhý den na obličeji vyskáče akné, či se objeví nějaké pupínky, ale zaděláváte si tím i na zdravotní potíže spojené s oči .
taštička na šminky
Neodlíčení očí totiž může způsobit zánět spojivek, který se musí léčit a někdy i týden. Ráno se budete probouzet se zalepenými oči od ospalek a bude vám chvíli trvat, než si oči očistíte. Dále si musíte zajít k lékaři, který vám nařídí léčbu, která může trvat od jednoho týdne až po několik týdnů. Pravděpodobně dostanete kapky, které si budete muset kapat každý den několikrát denně, abyste se nějak uzdravili. Nejhorší na tom pro některé dámy může být to, že po celou léčbu se nemohou líčit (alespoň oči si nemůžete líčit) a s touto „nemocí“ budete muset chodit i nadále do práce, protože jen málokterý lékař vám na tuto „nemoc“ předepíše neschopenku. Pracovat totiž budete schopní. Ledaže byste pracovali převážně očima (dlouhodobé sezení u počítače a tak dále.
Pokud chcete mít krásnou zdravou pleť bez nevzhledných pupínků a jiných kožních problémů, tak byste se měli trochu o svou pleť začít starat.
Nejdůležitější je prevence vzniku kožních problémů a pravidelné čištění a odličování.
Ráno, když vstanete je dobré si omýt obličej vlažnou vodou, tak odstraníte zbytky nečistot, které se vám přes noc na obličeji usadily. Před líčením použijte vatový tampónek a micelární vodu, kterou lépe odstraníte nečistoty. Před nanesením make-upu aplikujte krém, který vám pleť hydratuje.
měsíčkový olej
Večer před spaním použijte opět vatový tampónek a přípravek, který slouží k tomu, aby odstranil kosmetické produkty z vašich očí. Na pleť zase použijte kosmetiku určenou pouze na pleť.
Poté si ve sprše opět umyjte obličej vodou.
K odličování očí a pleti používejte pouze kosmetiku pouze k tomu určenou. Pokud byste využívali mléko (které slouží na pleť) na oči, tak by vás oči mohli štípat a mohly by vám zarudnout.