Nákupy

Proč je na akcích potřeba moderátor

Lidé se rádi chodí bavit. Není tedy divu, že jsou pořádány nejrůznější akce, ať už pro děti nebo dospělé. U dětí to mohou být například oslavy dne dětí, drakiády či jiné, u dospělých zase plesy či zábavy.

Jedno však mají společné: ani u jedné z nich nechybí moderátor. To je člověk, který nás danou akcí provází, říká, co bude následovat a kde co najdeme. Můžeme se ale ptát: je to skutečně nezbytné? Nestačil by program, který stejně obvykle dostaneme buď u vstupu, nebo je k nalezení na internetu?

moderator1

Navíc by to bylo výhodné i pro samotné pořadatele. Ono totiž sehnat jej není zrovna jednoduché, a navíc je samozřejmě potřeba mu za jeho práci zaplatit. Zdálo by se tedy, že by bylo jednodušší se obejít bez něj. Proč tomu tak není?

Protože má za úkol mnohem víc, než jen uvádět jednotlivá čísla. Jeho posláním je i vybudit dav, například na zábavách je přimět tancovat, u dětí vzbudit nadšení pro nějakou atrakci či představení, zkrátka vyvolat emoce.

moderator2

A možná se to bude zdát zvláštní, ale rozhodně to není jednoduchá věc. Přesto je důležitá, jak se o tom můžeme přesvědčit sami. Stačí navštívit akci s dobrým moderátorem a jednu se špatným. Na jakou asi budete lépe vzpomínat?

Samozřejmě samotná představení jsou velmi důležitá a hrají rozhodně nezanedbatelnou roli, koneckonců kvůli nim tam právě chodíme. Avšak jsou to právě moderátoři, kteří dávají tomu všemu ducha.

Je samozřejmé, že dobrý moderátor není zrovna levný. Zvlášť pokud se jedná o populární osobu, známou například z televize či rádia. Přesto jsou pořadatelé ochotni tyto peníze obětovat, neboť ví, že jim již jen jméno jejich osoby přinese více peněz za prodej lístků, a samozřejmě také za prodej pití, jídla či jiných předmětů na akci samotné.

Je tedy jasné, že dobré moderování je základem úspěšné akce. Pokud tedy nějakou pořádáte, rozhodně nelitujte peněz. Věřte, že se vám mnohonásobně vrátí.