Nákupy

Kovové prvky v domě a kolem něj

Co se bydlení týče, jsou kovové prvky čím dál populárnější jak v oblasti interiéru, tak i v oblasti exteriérů. Ve kterých případech se kovové prvky využívají nejčastěji, a proč?

Zábradlí

Kovové zábradlí fa-havlicek.cz je populární hned ve třech oblastech bydlení, a to jsou: schodiště, balkony, a terasy. V případě schodiště můžete kov kombinovat i s jinými prvky, nebo jen využít kovové šprušle. Při výběru kovového zábradlí na schody však dbejte na to, aby vámi zvolený výrobce rozuměl svému řemeslu, a vyrobil vám to nejkvalitnější, a zároveň nejstylovější zábradlí. Špičkou ve svém oboru je firma Havlíček, která se mimo jiné zabývá výrobou schodišť, interiérů, dveří, a spoustou dalšího. Před samotným provedením zakázky vám poskytnou výkresovou dokumentaci, kterou můžete schválit, nebo požádat o další úpravy. Většinou se setkáte s ocelí a mosazí, což jsou kvalitní materiály se snadnou údržbou, a dlouhou životností. Co se povrchových úprav týče, nejčastěji se používá kovářská barva, nebo komaxit.

kovové pláty

Kovový nábytek

Dále je pak velmi oceňovaný kovový nábytek, který je však obvykle kombinován se spoustou dalších prvků. Například bytelný kovový stůl se skleněnou deskou může být luxusní dominantou vaší jídelny. Dále pak je populární kovová postel, která na rozdíl od klasických nevrže, a nejen její čelo může mít nadčasový design. Kov lze navíc v domácnosti sladit s čímkoliv dalším, proto se hodí kamkoliv. Neméně oblíbené jsou i kovové židle, které mají vysokou nosnost, a se správným podsedákem vám mohou sloužit dlouhá léta.

umyvadlo s kohoutkem

Doplňky

I doplňky a dekorace, jsou v kovovém odvětí velmi časté. V tomto případě je však nejčastěji využívána nerezová ocel, která skvěle působí, nepotřebuje žádnou nákladnou údržbu, a je cenově dostupná. Snadno tak seženete základní doplňky do vaší koupelny, jako jsou odpadkový koš, kelímky, nebo věšáky, které snadno odolávají vlhkosti. Dále pak samozřejmě kuchyňské spotřebiče, nebo dokonce i kuchyňská dvířka.