Zdraví

Jóga – harmonie pro náš život

Zdravý životní styl vyhledává spoustu lidí, ale preferuje ho už málokdo. Je to z toho důvodu, že nám často brání stres, vytíženost a spousta práce k odhodlání se nejen k cestě za zdravím našeho těla, ale také i mysle. Jednou z možností, jak se dopracovat k správné rovnováze našeho bytí je umění a meditace jménem jóga.
pozice jógy

Jóga dává našemu životu celek

Cvičení, jakým je jóga je především o klidném a dechovém provedení. Její relaxační technika nám nabízí proniknout do vnímání našeho těla, jeho potřeb a získání duševní pohody. Právě očista mysle je důvodem k velkému zájmu tohoto umění. Je dokázáno, že právě jóga nastoluje v životě člověka mír, pomáhá pochopit smysl bytí a nabije ho zdravou dávkou sebevědomí.

Šťastný stále, a to i bez důvodu

Jóga přináší lidem schopnost pochopit to, v čem tkví skutečné štěstí, a jak ho získat.
1.     Pomáhá nám udržet naši mysl v šťastném a pozitivním duchu.
2.     Dovede nám snadněji učinit šťastnými druhé lidi kolem nás, nebo v našem životě.
Neštěstí v životě řeší mnoho lidí po svém, někteří mu propadnou a trápí se (často bezvýsledně), jiní to řeší například jógou. Co přesně cvičení jógy obnáší a jaké jsou její podoby?
V józe je 8 odvětví vnímání, které vedou k sjednocení mysle a samotného chápaní našeho bytí. Je proto důležité, abyste jógu cvičili se specializovanými lektory, kteří vám lépe pomohou procítit každou meditaci a krok, který bude vést k dokonalému sebepoznání.
1.     Jama
2.     Nijama
3.     Ásana
4.     Pránájáma
5.     Pratjáhára
6.     Dhárana
7.     Dhjána
8.     Samádhi
pozice psa

Pokud chcete zkusit jógu, musíte se přenést přes všechny tyto etapy a pomalu se přiblížit k cíli poznání lidské existence a opravdového štěstí. Někdy není na škodu chvilku se zastavit a objevit nějakou meditační techniku, která je léty ověřená v tom, že uzdravuje nejen naše zdraví, ale i mysl. Rozhlédněte se, jestli v okolí nemáte lektora jógy a neváhejte si najít hodinu času pro uvolnění veškerého vašeho napětí.