PC

Svět video blogů

Pokud jste rodiče pubertálních dětí, možná máte pocit, že se Vaše pubertální díte jen fláká u počítače  a marní čas natáčením nějakých nesmyslných  videí. Daleko raději byste ho viděli u učení. Ale také by se mohl tahat s pochybnou partičkou, která má kladný vztah k omamným látkám.
natáčení na mobilní telefon

Novodobý fenomén

Videoblogy neboli vlogy představují fenomén poslední doby, který je oblíbený především u mládeže. Pro mladé lidi je snadnější vyjadřovat se prostřednictvím mluveného slova a natáčet se při tom a rovněž odběratelé mohou tento způsob shledávat jako zajímavější.
 
Ostatně získat co nejvíce odběratelů je přesně to, oč běží. Témata jsou nepřeberná. Móda, líčení,  počítačové hry, humor, tajemno, svět kurziozit, vaření. Na youtube, kde se video blogy vkládají, můžete nalézt na straně jedné velmi kvalitní videa a to jak po obsahové, tak i po technické stránce  a  na straně druhé se setkáte se skutečně trapnými projekty.

Nutno říct, že ty zoufalé projekty patří k těm nejvíce oblíbeným, protože trapnost druhých dokáže nejlépe pobavit a je pak na místě, že se rodiče snaží tuto neúspěšnou kariéru překazit.
 

Co největší počet shlédnutí

Ti nejúspěšnější video blogeři neboli youtubeři mají status celebrit. V České republice se pořádá množství festivalů, z nichž nejznámější a největší je  Youtube ring v Praze a v Brně. Setkat se se slavným a oblíbeným vloberem je snem mnoha mladých lidí. Proč jsou tak milovaní? Protože to byli úplně obyčejní lidé a dosáhli úspěchu jako celebrita. Není divu, že představují velký vzor.
Úspěšní youtubeři si přijdou i k pěkným penězům z počtu zhlédnutí a z reklamy. Nicméně ti, kteří se tímto způsobem dokáží uživit, jsou skutečně spíše vyvolení.
 youtube video

Podporujte své potomky

Pokud jste rodič vášnivého vlogera, rozhodně se neobávejte, že se Vaše pubertální dítě věnuje podivnému a nesmyslnému koníčku. Naopak podporujte ho a motivujte ho tak, aby tuto činnost dělal co nejlépe a počínal si jako profesionál. Podívejme se na to, jaké prospěšné kompetence si můžete osvojit.
 

  • Schopnost kvalitní sebeprezentace
  • Odvaha projevovat se na veřejnosti (byť zprostředkovaně)
  • Sebevzdělávání v rámci shánění podkladů
  • Zpětná vazba a to především i ta záporná, díky které se může dotyčný zdokonalovat, nebo si upřímně přiznat, že na to prostě nemá
  • Podpora sebevědomí

 
Uznejte, že projevit zájem o tuto zájmovou činnost dítěte se rozhodně vyplatí. Váš potomek se dost možná nestane úspěšným, slavným a výdělečným vlogerem (i když kdo ví), ale určitě získá mnoho cenných zkušeností, které dokáže využít i v běžném životě.