Auto

Je lepší si auto koupit nebo si jej vzít na leasing?

Mnoho lidí zvažuje tu možnost, že by si vzali auto na leasing. Něco takového je určitě určitá možnost řešení, ale existují i tací, kteří jsou raději, pokud mají auto vlastní a nemusejí si co rok zvykat na nové auto.

Leasing je určitě něco, co má například význam pro podnikatele. Ti jistě ocení, pokud budou moct mít každý rok nové auto a budou se zase moct ukázat v něčem novém. Je ale otázkou, zda je něco takového potřeba u běžného člověka.

pěkné auto

Je sice hezké jednou za čas obměnit nové auto a zjistit, jak se například jezdí v těch nejnovějších vozech, ale opravdu si chcete neustále zvykat na něco nového? Člověku se může stát, že mu velice dlouho trvá, než si na něco nového zvykne a jakmile vám budou neustále střídat vozy, můžete s tím mít problém.

Jsou určitě lidé, pro které není problém řídit cokoliv, co jim dáte, protože jsou to pro ně jen volant a pedály, ale jsou i tací, kteří by mohli mít problém si nějakou dobu zvyknout.

Pro ty, kteří mají problém si zvyknout, není leasing dobrý. Bude lepší, pokud budete mít své vlastní auto, které bude stále stejné a nikdo vám je nebude měnit.

hezké auto

Pokud vám ale nevadí si neustále zvykat na něco nového, můžete leasing zkusit, ale je potřeba počítat s tím, že jednou můžete získat manuál, jednou zase automat apod.

Je spousta lidí, kteří jsou natolik zvyklí na manuál, že si nedovedou představit, že by měli auto v automatu. Pokud by takové auto získali, rozhodně by ze začátku byli nesví, než by přišli na to, jak to s automatem vlastně funguje. Ve výsledku to není až taková věda, ale člověku, který se s něčím takovým ještě nesetkal, to opravdu může dělat problémy.

Je dobré zvážit, co by pro vás bylo nejvhodnější, ale pokud se vám opravdu špatně zvyká na něco nového, měli byste raději zůstat u toho, že si zakoupíte jedno auto, se kterým budete neustále jezdit a bude hlavně vaše.