Nákupy

Jak ušetřit v kuchyni

Pokud se dostanete do finanční tísně a potřebujete jednorázově ušetřit peníze, nebo se prostě vlézt do určité sumy za týden, pak vězte, že vždy se dá něco ušetřit. Velká část z nás začne v kuchyni, a není to špatně. Na jídle se dá ušetřit poměrně hodně peněz. Jak na to?

zeleninový salát

1. Jednorázové šetření

Pokud se jednorázově dostanete do finanční tísně a potřebujete krátkodobě ale rychle ušetřit na jídle, pak jste v jednodušší situaci. V tuto chvíli je nejlepší projít veškeré skladovací prostory a jednoduše si sepsat co máte k dispozici. Většinou máme větší zásoby potravin a ty nám mohou vydržet třeba na týden až dva, kdy musíme ušetřit peníze. Ano budete odkázáni na trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, luštěniny, zavařeniny, maso z mrazáku a podobně. Chuťově strádat nebudete, jen to chce trochu přemýšlet a kombinovat. Během pár týdnů jednoduše ušetříte v podstatě většinu peněz co normálně vydáte za jídlo. Tato strategie se hodí opravdu jen pro jednorázové a krátkodobé šetření peněz, třeba když se jednorázově ocitnete bez příjmu.

rajčata

2. Dlouhodobé šetření

Dlouhodobé šetření na jídle je už trochu otrava ale pokud se nedá nic jiného dělat… Zaměřte se na veškeré výdaje za jídlo, které vydáte během měsíce. Omezte jídlo v restauracích, do práce si jídlo chystejte doma. Vynechejte polotovary. Na těch nikdy neušetříte, naopak utratíte mnohem více než za skutečné potraviny. Než používat uzeniny jako náhražky masa, kupte raději to maso. Zelenina je v současné době opravdu drahá, zaměřte se na tu, která je ve slevě. Nevadí že nemá standardní rozměry, hlavně že se dá jíst. Používejte hodně k vaření luštěniny, které jsou levné a přesto zasytí. Zároveň mají skvělou nutriční hodnotu.

Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy musí z nějakého důvodu okamžitě ušetřit. Není to ostuda a dá se to zvládnout bez zbytečných problémů.